Premiéry


Premiéra: 22.5.2014 

Akční/dobrodružný/fantasy/sci-fi, USA, 2014

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných“ X-Men, profesora Xaviera a jeho protivníka Magneta. Pouze Wolverine zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti.

Režie

Bryan Singer

Herci Jennifer Lawrenceová, Peter Dinklage, Michael Fassbender, více...


Premiéra: 22.5.2014 

Animovaný/dobrodružný/rodinný, Jižní Afrika, 2013

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny…

Režie

Anthony Silverston

Herci Jake T. Austin, Liam Neeson, Steve Buscemi, více...


Premiéra: 22.5.2014 

Drama/komedie/krimi, Česká republika, 2014

Všichni dobří veksláci.

Dlouho očekávané pokračování kultovní „vekslácké balady“ Bony a klid. Co dnes po 25 letech dělá partička někdejších veksláků? Jsou venku z vězení a přizpůsobili se. Zase jsou všude tam, kde se dají vydělat „rychlý prachy“: podfuky, úplatky, dotace. A do nich nechtěně spadne kluk z malého města, který jako tenkrát přijíždí do Prahy sehnat peníze. „Chceš bony, ňáký bony?“ Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy“, je pořád dost. Stačí vědět, jak na to - podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina. Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho, který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků...

Režie

Vít Olmer

Herci Marika Procházková, Eva Zubíčková, Veronika Jeníková, více...


Premiéra: 22.5.2014 

Rodinný, Německo/Belgie/Česká republika, 2013

Dětský příběh se odehrává v době před pádem železné opony a vypráví příběh chlapců, jejichž nápady se vymknou kontrole. Dobrodružný snímek zasazený do období těsně před 9. listopadem 1989, kdy padla berlínská zeď, symbol rozděleného Německa. Pro desetiletého Friederika začal podzim přímo katastrofálně, jeho milovaný strýc Mike byl vyhoštěn z Východního Německa, které musí opustit do dvou dnů. Friederik se rozhodne za pomoci dvou stejně starých kamarádů Jonathana a Fabiana sestrojit přístroj, který by strýce Mikea přenesl zpět. Jejich vynález ale selže a chlapci se ocitají v západní části Berlína.

Režie

Markus Dietrich

Herci Flora Thiemann, Finn Fiebig, Luca Johannsen, více...


Premiéra: 29.5.2014 

Drama, Česká republika, 2014

Ostravské Přednádraží žije filmem. Režisér Petr Václav si vybral lokalitu ostravské městské části Přívoz jako jedno z míst pro natáčení svého nového hraného filmu Cesta ven. Současný příběh, který si také sám napsal, vypráví o mladém romském páru. Jeho snaha vést normální život naráží na dluhy, nemožnost získat legální práci, komplikovanou komunikaci s úřady, předsudky většinové společnosti i problémy vlastní determinace.

Režie

Petr Václavlogo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 4. 2014 Svátek má Vojtěch
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz