Premiéry


Premiéra: 13.11.2014 

Drama, Georgia, 2014

Řeka Inguri je přirozenou hranicí dělící Gruzii od Abcházie. Uprostřed jejího toku se po jedné z jarních záplav vytvoří ostrůvek, jako stvořený pro pěstování kukuřice. Alespoň je o tom přesvědčen starý rolník, jehož sluncem ožehlá tvář se podobá krajině, po níž desítky let chodí. Gruzínskému tvůrci, na jehož nový film se netrpělivě čekalo, je stařík tichým společníkem. Mlčenlivě a s až rituálním soustředěním vykonává práci a Ovashvili kolem něj, jeho šestnáctileté vnučky i jejich ostrůvku doslova čaruje kamerou. I pomocí střihové skladby a téměř bez použití slov komponuje průzračně čisté drama o sepětí člověka a přírody. Uhrančivé obrazy doplňují intenzivní pohledy, v nichž se začne zračit obava v okamžiku, kdy se motorový člun pohraniční stráže přiblíží na dohled ostrůvku. Způsob zachycení všednodenních úkonů i nečetné interakce mezi postavami dodávají psychologickému dramatu svého druhu symbolickou, nadčasovou hodnotu.

Režie

George Ovashvili

Herci Ilyas Salman, Tamer Levent, Mariam Buturishvili, více...


Premiéra: 13.11.2014 

Drama, Rusko, 2014

Boj za lidská práva se nesmí nikdy vzdát.

Kolia žije v malém městě blízko Barentsova moře na severu Ruska. Má svou vlastní malou autoopravnu. Jeho obchod stojí hned vedle domu, kde žije se svou mladou ženou Lilya a svým synem z prvního manželství. Vadim Shelevyat, starosta blízkého města, mu chce jeho obchod, dům i pozemek vzít. Nejprve se snaží koupit si Koliu, ale Kolia nedokáže ztratit vše, co má, nejen půdu, ale také všechnu tu krásu, která ho obklopovala od samého dětství. Vadim Shelevyat tak začíná být čím dál tím agresivnější…

Režie

Andrei Zvyagintsev

Herci Yelena Lyadova, Vladimir Vdovichenkov, Aleksei Serebryakov, více...


Premiéra: 20.11.2014 

Akční/dobrodružný/drama/sci-fi, USA, 2014

Oheň září jasněji v temnotě.

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city.

Režie

Francis Lawrence

Herci Jennifer Lawrenceová, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, více...


Premiéra: 20.11.2014 

Drama, Venezuela/Peru/Argentina/Německo, 2013

Tisíce rodin žijí napěchované v omšelých kostkách, ze kterých se skládá gigantický ubytovací projekt pro nižší vrstvy v Caracasu. Devítiletý kudrnatý Junior s kamarádkou od sousedů mají prázdniny a připravují se na zásadní chvíli - focení do školní ročenky. Junior trvá na tom, že na fotce musí vypadat jako jeho oblíbení popoví zpěváci - k čemuž mu schází hlavně rovné vlasy. Jeho matka bojuje, aby nějak zajistila rodinu včetně malého Juniorova bratříčka, jeho dlouhých pobytů před zrcadlem se děsí a snaží se ho pomýleně normalizovat. Dětská odvaha být sám sebou tvrdě naráží na netoleranci a konflikt s matkou, po jejímž uznání Junior touží, se vyhrocuje...

Režie

Mariana Rondón

Herci Samuel Lange Zambrano, Samantha Castillo, Beto Benites, více...


Premiéra: 20.11.2014 

Drama, Česká republika, 2014

Milostný příběh ze současného velkoměsta. Třicetiletá Ema na útěku od manžela zakotví uprostřed noci u svého kadeřníka Tonyho, kterého skoro nezná. Postupně se sbližují a jejich přátelství se mění v hlubší vztah, přestože Tonyho nespoutaný život je pro Emu často těžko pochopitelný. Tony je gay. Rodiče Emy trvají na tom, aby se Ema vrátila domů.

Režie

Slobodanka Radun

Herci Jana Plodková, Ondřej Nosálek, Luděk Sobota, více...logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 25. 10. 2014 Svátek má Beáta
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz