Premiéry


Premiéra: 7.9.2017 
obrazek


Dokument, Česká republika, 2017

Životní příběh světové proslulé operní pěvkyně a herečky Soni Červené.

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století.

Režie

Olga Sommerová

Herci Soňa Červená


Premiéra: 14.9.2017 

Akční/dobrodružný/sci-fi/thriller, USA/Austrálie, 1999

Svět z jiného pohledu.

Skupina počítačových hackerů pod vedením charismatického vůdce vyhlásí ve 22. století válku světu, který je ovládán a řízen computery.

Režie

Andy Wachowski
Larry Wachowski

Herci Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Mossová, více...


Premiéra: 14.9.2017 

Drama/komedie, Československo, 1964

Filmová komedie nejen o mladých lidech.

Černý Petr je druhým celovečerním filmem režiséra Miloše Formana, natočeným podle novely J. Papouška. Svým námětem se řadí mezi filmy o každodenním životě mládeže v šedesátých letech. Vlastně jednoduchý příběh je postaven na vynikajících výkonech hlavních představitelů - převážně neherců (nenapodobitelný J. Vostrčil v roli otce a skvělý herecký výkon tehdejšího posluchače DAMU V. Pucholta v roli zednického učně Čendy). Film můžeme označit za pronikavou psychologickou a sociologickou studii, napomáhající k pochopení rozporů mezi rodiči a dětmi a mládeží a dospělými vůbec.

Režie

Miloš Forman

Herci Ladislav Jakim, Pavla Martinková, Jan Vostrčil, více...


Premiéra: 14.9.2017 

Akční/dobrodružný/drama/sci-fi/thriller, USA, 2001

Trosečník v čase i prostoru přistane na planetě ovládané opicemi a postaví se do čela porobeného lidstva v nové filmové verzi slavného sci-fi příběhu.

V daleké budoucnosti se ve vesmíru odehraje nehoda, která vrhne mladého astronauta, kapitána Leona Davidsona, dopředu v čase a donutí ho přistát na neznámé planetě. Jaké je Leonovo překvapení, když zjistí, že planetu obývají divoši nemálo podobní lidem. Záhy ale objeví, že vše na planetě řídí opice. Pokud chce přežít, musí o svůj život bojovat. A musí se také s opicemi pokusit navázat kontakt. Většina zvířat ho však považuje za méněcenného tvora, který patří akorát tak do klece. Chce-li se kdy vrátit domů do své doby, musí prokázat inteligenci,vůli a touhu po životě.

Režie

Tim Burton

Herci Mark Wahlberg, Tim Roth, Helena Bonham Carterová, více...


Premiéra: 14.9.2017 

Dobrodružný/fantasy/sci-fi, Francie, 1902

Mistrovský kousek Georgese Mélièse, Cesta na Měsíc, v novém kabátě. Ručně kolorovaná a restaurovaná verze 110 let starého snímku. Díky dnešním digitálním možnostem bylo znovu sesazeno 13 375 rámečků, jeden po druhém. Nový je také soundtrack od francouzské skupiny AIR. V květnu 1902 Georges Méliès natočil film, Cesta na Měsíc. Do kin šel v černobílé a také barevné verzi, ručně kolorovaný. V té době byl považován za celovečerní film - kolem 14 minut - a stal se celosvětovým úspěchem. První blockbuster v historii filmu byl však okamžitě zkopírován a plagován. V roce 1913 se Georges Méliès rozhodl na protest spálit sadu negativů tohoto snímku. Jedna černobílá kopie však přežila. Barevná verze byla považována za ztracenou. Až do roku 1993...

Režie

Georges Mélies

Herci Victor André, Bleuette Bernon, Brunnet, více...logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 21. 7. 2017 Svátek má Vítězslav
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz